5comver0007

bukpascomخلاصی و رهایی از شر بوی آفت کش(کد 0488)
آیا آفت کش ها بو می دهند؟ چطور تا ابد از شر بوی آفت کش خلاص شویم؟
کشاورزان، صاحبخانه ها و دارندگان املاک تجاری همیشه سرگشته سوال "آیا آفت کش بو می دهد؟" هستند. جواب ساده این است که بله! آفت کش ها اغلب بو می دهند. بعضی از آفت کش ها بوی قوی دارند و برخی ندارند. آن هایی که بوی قوی دارند معمولا کشنده نیستند، ولی بسیاری از مردم بوهای آفت کش های دارای سمیت را استشمام کرده اند.


آنچه شما نیاز دارید بدانید این است که بوی آفت کش بیانگر این نیست که آفت کش چقدر برای شما سمی است. علیرغم این واقعیت، بوی آفت کش می تواند مردم را بیمار نموده و یا بر روی تندرستی ایشان تاثیر بگذارد.
چطور از شر بوی آفت کش رها شویم
آفت کش های متداول که داخل و اطراف خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند شامل حشره کش ها، قارچ کش ها، موریانه کش ها، جونده کش ها و ضد عفونی کننده ها هستند. این محصولات بصورت مایع، اسپری، کریستال، مه پاش ها، گلوله ها، لوله ها هستند.
وقتی در داخل استفاده می شوند، استمرار می یابند. آن ها بر روی البسه، مبلمان، قالی و قالیچه باقی می مانند. دلیل اینکه چرا بو باقی می ماند این است که اغلب آفت کش ها دارای پایه فرمالدئید هستند. دیگران پایه گوگرد دارند. برای خلاصی از بوی آفت کش گام های زیر را طی کنید:
گام 1
برای رهایی از بوی آفت کش معطل مانده روی لباس، یک تا دو فنجان سرکه به بار شستشویتان اضافه کنید. دترجنت معمول را اضافه کنید و ماشین شستشو را در چرخه نرمال و آبکشی بعدی به کار اندازید. لباس هایتان را با هوا خشک کنید.
اگر بوی آفت کش هنوز مانده است، یک دور دیگر از شستشو را صورت دهید.
گام 2
برای بوهای آفت کشی که در خانه مانده اند، قسمت های مساوی سرکه و آب را در بطری اسپری مخلوط نمایید. محتویات را روی پرده، قالیچه، قالی و مبلمان اسپری کنید. ترکیب به الیاف نفوذ کرده و ضمن خشک شدن، بوها را حذف می نماید.
جوش شیرین را در راستای تخته های دیوارکوب تحتانی، زیر کابینت ها و دیگر جاهای کاربرد بپاشید. اجازه دهید که جوش شیرین بوها را جذب کند. 12 ساعت زمان کافی است، اما برای کسب بهترین نتایج زمان را 18 تا 24 ساعت لحاظ کنید.
گام 3
دترجنت ظرف و آب را در یک سطل مخلوط کنید. از یک پارچه میکروفیبر استفاده کرده و تمام جوش شیرین باقیمانده از سطوح را پاک کنید. تمام قالی ها، قالیچه ها و مبلمان را قبل از اینکه کیسه جارو برقی را داخل سطل زباله بیرونی خالی کنید، با جاروبرقی تمیز کنید.
چه مدت طول می کشد تا بوی آفت کش باقی بماند؟
فرمولاسیون یک آفت کش مخلوطی از مواد فعال و بی اثر است. محتویات فعال همان هایی هستند که آفات را کشته و یا دور می کنند. این مواد همچنین به عنوان یک پاک کننده خشک کننده، تثبیت کننده ازت و یا تنظیم کننده گیاهان عمل می کنند.
شما ممکن است فرمولاسیون آفت کش ها را همراه هم افزاها پیدا کنید. این یک نوع از محتویات فعال است که با استفاده از یک مقدار حداقلی محتویات فعال، توانایی آفت کش را برای کشتن یا دور کردن آفت ها بیشتر می کند. یک مثال خوب، حشره کش هایی است که پیرترین دارند. چنین محصولاتی ان اکتیل بی سیکلوهپتان دی کربوکسی مید به عنوان هم افزا دارند.
محتویات بی اثر کمک به کاربرد محتویات فعال می کنند. یک مثال از محتویات بی اثر، حلالی همانند کلروفرم یا تتراکلرید کربن است. آن کمک به حل محتویات فعال می کند.
آنچه شما نیاز به دانستن آن دارید این است که بوهای آفت کش نیز مربوط به عامل آگاهی دهنده هستند. این ماده ای است که به ماده آفت کش اضافه می شود تا ردیابی را برای استفاده کنندگان راحت تر سازد.
احساس بویایی انسان به گیرندگان بینی اعتماد می کند تا بوهای شیمیایی را ردیابی نماید. ردیابی بوهای شیمیایی از فردی به فرد دیگر متفاوت هستند. آن همچنین بستگی به تواتر یا زمان مجاورت دارد.
مطابق با متخصصین، بوی آفت کش می تواند بعد از کاربرد اولیه برای روزها و یا هفته ها معلق بماند. این به خاطر این است که بوهای شیمیایی در هوا، الیاف پارچه، قالی ها، قالیچه ها و مبلمان گیر می کنند.
بوی آفت کش در برابر علف کش در برابر حشره کش
آفت کش یک اصطلاح تجمعی است که به مواد شیمیایی ارجاع داده می شود که برای کشتن، دور کردن و یا کنترل آفات مورد استفاده قرار می گیرند. مثال های آفت کش ها عبارتند از:
حشره کش ها: حشرات را کشته و یا دور می کنند.
علف کش ها: گیاهان ناخواسته ای از قبیل علف هرزها را از بین می برند.
باکتری کش ها: باکتری ها را از بین می برند.
جونده کش ها: جونده هایی مانند موش های خانگی و صحرایی را می کشند.
قارچ کش ها: قارچ ها را می کشند.
لارو کش ها: لاروها را از بین می برند.
بطور عمومی، آفت کش ها بو دارند. وقتی مردم بوی آفت کش ها را استشمام می کنند، لزوما محتویات فعال را بو نمی کنند.
آنچه آن ها ممکن است بو کنند یک حلال، یک عامل آگاهی دهنده، یک محصول تجزیه شده همانند گوگرد است.
بوی حشره کش رید
در هنگام مواجهه با آفت کش ویژه از قبیل علف کش یا حشره کش، مورد متفاوت است. مثال حشره کش چیزی مثل رید است. شما ممکن است با رید بی بو مواجه شوید که بویی مثل نفت سفید ریخته شده دارد. رید با بوی لیمو هم همان بوی نفت سفید ریخته شده را می دهد؛ منتها با مقدار کمی لیمو.
اگر بوی رید را بطور تصادفی استنشاق کنید، ممکن است دچار التهاب شش، بینی و گلو شوید. آثاری از قبیل خس، خس سینه، خارش پوست، سر درد، خستگی هم ممکن است به چشم بخورد. این به خاطر این است که آن ها شامل پرالترین و سایپرمترین هستند.
بوی راندآپ
یکی از عمومی ترین آفت کش ها در ایالات نتحده، راندآپ است.این یک علف کش طیف گسترده سیستمیک است که از نمک ایزو پروپیل آمین گلیفسفات فرموله شده است. راندآپ بوی خیلی کم دارد، اما این امر به فرمولاسیون هم وابسته است.
بوی باکتریل
علف کش تجاری دیگر مورد استفاده باکتریل است. آفت کش تجاری دیگر مورد استفاده باکتریل است. به عنوان یک آفت کش برگ پهن، آن با بروموکسی نیل فرموله شده است. وقتی روی علف های در حال رشد فعال اسپری شود، دارای بوی معطر است.
اینجا جدولی است که بوی آفت کش ها را در برابر علف کش ها و حشره کش ها خلاصه می کند.

abo T1 0488
اگر آپارتمان بوی آفت کش می دهد چه کنیم؟
مجاورت با بوها می تواند منجر به ناراحتی های ملایم تا نشانه های بسیار شدید گردد. بعضی از آفت کش ها با بوهای شدید ممکن است منجر به التهاب بینی، شش، چشم یا گلو گردد. این بوهای خیلی قوی ممکن است باعث احساس سوختگی منجر به سرفه، خس خس سینه و دیگر مشکلات تنفسی گردد.
اینجا نکاتی هست که به شما کمک می کند تا از شر بوهای آفت کش آپارتمانتان خلاص گردید.
هوای آپارتمان بودارتان را خارج کنید
خارج کردن هوای آپارتمان بودار به شما کمک می کند که از شر بوی آفت کش خلاص شوید. اگر آب و هوا همکاری می کند، می توانید پنجره ها را باز کنید و اجازه دهید تا هوای تازه وارد شود. به دیگر گونه، شما می توانید از فن استفاده کنید تا هوای تازه را به داخل آپارتمان دعوت نماید. این امر به بهبود کیفیت هوای داخلی کمک می کند.
خنثی سازی الیاف و مصنوعات
بوهای آفت کش در الیاف و مصنوعات مبلمان، پرده، قالی و قالیچه باقی می مانند. برای حذف بو، جوش شیرین بپاشید و اجازه دهید برای مدت 24 ساعت باقی بماند. بعدا، جارو بکشید تا ذرات از الیاف و مصنوعات حذف شوند.
لیمو مصرف کنید
اگر بوی ضعیف آفت کش دارید که در آشپزخانه آپارتمان شما باقی مانده است، دو لیمو را نیمه کنید و آن ها را در آب بجوشانید. بخار رایحه لیمو را پخش می کند و بوی آفت کش را خنثی می سازد.
اگر مشکل، ادامه دار باشد؛ دپارتمان محلی تندرستی خود را چک کنید.
آیا اسپری موریانه بو دارد؟
موریانه ها اخبار بد هستند. این آفات مخرب خانه شما را تخریب کرده و از ارزش آن می کاهند. آن ها گچ و چوب را می خورند و در مدت چند ماه یا چند سال، خانه شما جدا آسیب خواهد دید.
برای خلاصی از شر موریانه ها، نیاز دارید با متخصص آفات محلی تماس بگیرید. قبل از پیدا کردن راه حل، تکنسین ها منزل شما را بررسی خواهند کرد. D یکی از عمومی ترین راه حل ها برای خلاصی از شر موریانه استفاده از اسپری موریانه است.
برای مثال، اسپری موریانه کش فومی بایر پر میس یا آئروسل کشنده موریانه و موچه ترو. موریانه کش فومی بایر پرمیس، موریانه ها و مورچه های مهاجم را کشته و کنترل می کند. استفاده از این اسپری ایمن و آسان است و این اسپری بو ندارد.
اسپری آئروسل کشنده مورچه و موریانه ترو همراه نازل دو راهه اسپری دقیق است. برای همین است که از اسپری می توان در ترک ها و شکاف ها استفاده نمود. اسپری مناسب استفاده داخل و خارج است. اسپری، لک نمی گذارد و بوی نامطبوع ندارد.
لذا، آن ها استفاده ایمن برای شما، خانواده و حیوانات خانگی شما دارند.
کدام آفت کش ها بویی همانند سیر، نفتالین، گاز، گوگرد، راسو، نعناع و رنگ دارند؟
سیر
آفت کش هایی که بوی سیر می دهند با ترکیبات معدنی آرسنیک فرموله شده اند؛ اما امروزه، استفاده از آرسنیک در آفت کش ها فوق العاده محدود شده است.
شما می توانید آفت کش سیر خانگی درست کنید. ترکیبات گوگرد فعال سیر آن را یک آفت کش قدرتمند می سازند. لذا، آن می تواند قارچ ها و آفات را از بین ببرد.
نفتالین
ماده فعال نفتالین، نفتالن است که به آفت کش بوی مشخص می دهد.
گاز
کلردان یک ماده ارگانوکلره است که عموما به عنوان موریانه کش مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ سفید دارد و بوی تا اندازه ای تند تولید می کند که شبیه کلر است.
گوگرد
گوگرد در اغلب قارچ کش های تجاری پیدا شده و برای کنترل پوسیدگی قهوه ای هلو و کپک پودری رازک و سیب مورد استفاده قرار می گیرد. آن همچنین در جونده کش ها و حشره کش ها پیدا می شود. گوگرد بوی پوسیدگی دارد و سمیت کم دارد.
راسو
ماده اصلی آفت کش هایی که بوی راسو بیرون می دهند تیول است. تیول یک ترکیب ارگانوفسفره همانند فنل ها و الکل ها است.
نعناع
نعناع- ایکس یک سیستم درمانی ویژه طراحی شده است که کمک به کنترل آفات می کند. آن با حداقل مقدار مواد شیمیایی فرموله شده است و تاثیر کمی روی شما، اعضای خانواده و حیوانات خانگی دارد.
رنگ
حشره کش هایی همانند رید بوی شبیه نفت سفید مشابه با رنگ دارند.
تا چه مدت بوی اسپری حشره دوام خواهد داشت؟
بوی اسپری حشره بعد از 2 تا 8 ساعت پس از کاربرد اولیه باقی می ماند. قبل از کاربرد، مردم و حیوانات خانگی را از محیط عمل خارج کنید. در صورت تماس با لباس و پوست، لباس را از تن خارج کرده و پوست را به مدت 15 تا 20 دقیقه آبکشی نمایید.
فهرست آفت کش ها با بوی قوی
آفت کش های با بوی قوی در زیر آمده اند:
قارچ کش ها- قارچ کش کوپرو 5000
علف کش ها- نوفارم تریپلت اس اف
حشره کش ها- کشنده سوسک و مورچه رید تازه بیرونی
ضد عفونی کننده ها- ضد عفونی کننده سطحی مترکس 13-1000 کاویسید
نفتالین- توپ کامفور ضد کپک نفتالین طبیعی بای
جونده کش ها- جونده کش بلوکی طعمه جی تی ایتون
لارو کش- کلارک- لارو کش پشه ناتولار دی تی
فهرست آفت کش های بدون بو یا با بوی کم
آفت کش های زیر بو ندارند یا دارای بوی کم می باشند:
قارچ کش ها- قارچ کش آلی اکتینووات
علف کش ها- RM43 43 درصد گلی فسفات به اضافه ممانعت کننده علف هرز
حشره کش ها- حشره کش کنترل آفت حرفه ای تال استار
ضد عفونی کننده ها- لیزول تمیز و تمیز کننده تازه چند سطحی
لاروکش ها- لاروکش پشه ZOECON Altosid PRO-G
جونده کش ها- حب های 707 سیف گارد 7388 تماما طبیعی 6 اونس کشنده موش خانگی و صحرایی
موریانه کش ها- موریانه کش فومی بایر پرمیس یا اسپری آئروسل کشنده موریانه و مورچه ترو
اثرات جانبی بوی آفت کش
آفت کش ها در طی عملیات تمیز کاری، کاربرد و اختلاط وارد بدن ما می شوند. استنشاق آفت کش ها هنگام کار با بخارات، قطرات منتقله از طریق هوا یا پودرها صورت می گیرد. کاربردهای کم فشار دارای مخاطرات نسبتا کم هستند. شما ممکن است متعجب شده و بگویید چرا.
این به خاطر این است که قطرات به قدری بزرگ هستند که در هوا باقی می مانند. اگر شما آفت کش ها را با تجهیزات مه پاشی یا تجهیزات فشار بالای فوق العاده کم حجم استفاده کنید خطر افزایش می یابد. این به خاطر این است که قطرات کوچکتر هستند و می توانند در هوا به فواصل قابل ملاحظه سفر نمایند.
خانم های باردار
در معرض قرار گیری آفت کش ها توسط خانم های باردار از طریق استنشاق ممکن است سبب آسیب به بچه متولد نشده و مادر گردد. در واقع، آن ممکن است منجر شود به:
مشکلات یادگیری در سال های اولیه کودکی
سقط جنین- دوره بارداری قبل از 20 هفتگی
وزن کم نوزاد- کمتر از 2.5 کیلو
تولد نارس- تولد قبل از 37 هفتگی بارداری
نقایص مادرزادی
بچه ها
آفت کش ها، همچنین، دارای اثرات تخریبی روی بچه های 4 تا 8 ساله هستند. در مطالعه 2012 آشکار شد که یک رابطه بین آفت کش ها و روان حرکتی، واکنش های نوزادی و رشد مغزی وجود دارد. همچنین نشان داده شد که یک رابطه بین آفت کش ها و بیماری بی قراری کمبود توجه وجود دارد.
بچه های 4 تا 8 ساله نسبت به مواد شیمیایی و مواد سمی پیدا شده در آفت کش ها حساس هستند. این به خاطر این است که اندام های آن ها هنوز کاملا توسعه نیافته اند. از آنجا که آن ها در سنین بحرانی رشد هستند، مجاورت می تواند سبب نقایص دایمی شود.
مجاورت با آفت کش ها در بچه هایی بوجود می آید که در کف زمین می خزند، با اسباب بازی ها و چیزهایی که در محیط پیدا می کنند بازی می کنند و آن ها را با دهان کشف می کنند.
اجتناب از آفت کش ها در حال بارداری
برای احتناب از آفت کش ها در خانه و باغ در حالت بارداری، به ویژه در 3 ماهه اول، خانم های باردار باید:
دست ها را قبل از خوردن بشویند
میوه ها و سبزیجات را شسته و مالش دهند.
میوه ها و سبزیجات را پوست بکنند.
میوه های ارگانیک بخورند.
در معرض حوزه های کشاورزی که از آفت کش ها استفاده می کنند قرار نگیرند.
وقتی بچه دارید، به جای آفت کش از چه استفاده کنید؟
در خانه، والدین باید
به جای آفت کش ها از تله های چسبی سوسک و موش استفاده کنند.
قبل از استفاده از آفت کش ها، باید ظرف ها و غذاها را بردارند.
تمام سطوح را بعد از استفاده از آفت کش شستشو دهند.
تمام پنجره ها را باز کرده و به هوای تازه اجازه جریان یافتن بدهند.
دستورالعمل ها و هشدارهای روی برچسب محصول را مطالعه کنند.
از دستورالعمل ها و هشدارها پیروی کنند.
در طی کاربرد، البسه حفاظتی بپوشند.
یک حرفه ای استخدام کنند تا در و اطراف خانه تان آفت کش ها را اعمال کند.
به خاطر داشته باشید؛ هرگز آفت کش ها را در روز بادی یا بارانی مورد استفاده قرار ندهید. بادها آفت کش ها را پخش می کنند، در حالی که باران آن ها را به استخرهای شنا و باغ های سبزی، از طریق جریان، حمل می کند.
مزه آفت کش ها شبیه چیست؟
مطالعه صورت گرفته توسط پروفسور جیلز اریک سرالینی آشکار کرد که انسان ها می توانند آفت کش ها را از روی مزه تشخیص دهند. تجربه شامل 195 آزمایش کور بود. 36 حرفه ای صنایع آشپزی و شراب وارد گود شدند و آزمایش روی شراب های تولیدی ایتالیا و فرانسه صورت گرفت.
16 جفت از شراب های آلی و غیر آلی تولیدی فرانسه و ایتالیا آزمایشات بیش از 250 آفت کش را بر عهده گرفتند. غیر از شراب های آلی، فقط یک بطری از شراب ها ردهایی از آفت کش ها را داشت. در شراب های غیر آلی، 4686 قسمت در میلیارد آفت کش مختلف بودند.
در میان 71 شرکت کننده ای که شراب ها را ردیابی کردند، 57 درصد توانستند شراب دقیقی که دارای آفت کش بود را شناسایی نمایند. شرکت کننده ها توانستند مزه آفت کش های حاضر در شراب ها را تشخیص دهند و تشریح کنند. آن ها یک مزه خشکی قوی، اسیدی، تلخی و سنگ آهک را تشریح کردند. دیگران مزه چوب پوسیده، در حال خشک شدن و تلخ را تشریح کردند.
The most common description of tastes of pesticides was a “papilla blockade” and “drying effect.”
( متن بالا را ترجمه کرده و رایگان حامی ما شوید)