5comver0007

bukpascomچطور از شر راسوی زیر شیروانی خلاص شویم؟( کد 0607)

بسیاری از صاحبان خانه های ویلایی با مشکل راسویی که در اتاق زیر شیروانی زندگی می کند روبرو هستند. این حیوانات تاسیسات را تخریب می کنند، دلیلی برای بوی نامطبوع هستند، در شب سر و صدا ایجاد کرده و بر سر قلمرو می جنگند. اتاق های زیر شیروانی خانه های کهنه برای آن ها جذابیت فوق العاده ای دارند: اینجا خشک، گرم و دارای مواد عایق بندی( مثلا پشم معدنی) است که برای خانه سازی جان می دهد. چگونه می توانید به روشی ظریف از شر این شکارچیان خلاص شوید؟ به خاطر داشته باشید که راسوها تحت حفاظت هستند.

سقف هوابند

همیشه بهترین کار، پیشگیری از مشکلات است. در مورد راسوها، بهترین عملکرد پیشگیرانه درزگیری سقف است. تمام پنجره ها و منافذ اتاق زیر شیروانی، توسط یک مش نسبتا متراکم حفاظت می شوند که هیچ شکارچی نمی تواند از آن عبور نماید. . همچنین ارزش دارد که با لفاف دار کردن ناودان ها، به عنوان مثال با سیم خاردار، رسیدن به اتاق زیر شیروانی را برای راسوها دشوار کنیم. مهم است که با دقت در باره اختیار مواد عایق سازی سقف فکر کنیم. پلی استایرن گسترده و پشم معدنی موانع بزرگ راسوها نیستند. آن ها براحتی می توانند مسیرهای ارتباطی ایجاد کنند. یک انتخاب خوب صفحه عایق PIR خواهد بود که در برابر راسوها مقاوم است و همچنین در برابر موش ها، موش های صحرایی، خزه ها و گلسنگ ها مقاومت خوبی دارد.

تعقیب و گریز یک حیوان ناخوانده

ولی وقتی که راسو هم اکنون در اتاق زیر شیروانی ما زندگی می کند چه باید بکنیم؟ ما چندین اختیار داریم. یکی از آن ها خرید یک دور کننده صوتی ویژه است، که سیگنال های ناگواری خارج می کند که فقط راسوها توانایی شنیدن ان را دارند. ما همچنین قادریم یک دور کننده بویی خریداری کنیم، که، البته می تواند برای سگ و گربه خانگی هم حساس باشد. انتخاب یک تله زنده گیر راسو یک اختیار دیگر است. حیوان داخل آن می شود، در می افتد، و حیوان نمی تواند بیرون بیاید. البته، او زخمی هم می شود. بهتر است حیوان را با یک خوراکی فریب دهید: یک تخم مرغ یا یک ساندویچ با عسل. پس از گرفتن شکارچی، تله را باید در جایی دور از ساختمان های مسکونی برده و در آنجا رها کنید.