walden-pond

comtobeچطور کمپوست ساز معلق بسازید؟( کد 0442)

یکی از کلیدهای موفقیت در تولید کمپوست هوادهی است.باکتری ها به اکسیژن نیاز دارند تا بتوانند تنفس کرده و کمپوستی غنی تولید نمایند.یک راه برای هوادادن به کمپوست استفاده از چنگک یا وسیله ای است که کمپوست را می چرخاند.هرچند اگر شما کمپوستتان را در وسیله ای معلق نگاه دارید, مجبورید کاری کنید که ظرف چرخانیده شود.از آنجا که اغلب بشکه های کمپوست می توانند گران باشند, شما ممکن است علاقمند باشید که یکی از آنها را خودتان با هزینه ای کمتر و صرف یک ساعت وقت بسازید.

compostmaker1

compostmaker2

گام ها

1-یک بشکه پلاستیکی بخرید که ظرفیتی بین 75 تا 200 لیتر دارد.همچنین یک لوله پی وی سی به قطر 5 سانتیمتر و درازی 1.25 متر تهیه کنید(لوله 80 طبق جدول استاندارد)البته امکان استفاده از لوله فولادی گالوانیزه به قطر 3.8 تا 5 سانتیمتر هم وجود دارد.

compostmaker3

compostmaker4

2-سوراخ هایی را در مرکز بالا و پایین بشکه ایجاد نمایید.آنها باید به اندازه کافی برای لوله ای که شما قصد دارید به عنوان محور به کار ببرید بزرگ باشند.

compostmaker5

compostmaker6

3-لوله یا میله را از طریق سوراخ های مرکزی عبور دهید.

compostmaker7

compostmaker8

4-یک خرک چوبی برای حفاظت از بشکه کمپوستتان بسازید.دو سری 2*4s را در یک قالب x میخ کوبی کنید(قطعاتی از چوب که 38 میلی متر ارتفاع و 89

میلی متر عرض دارند) و دو پایه سراسری 2*4s را در کف میخ کوبی نمایید که به عنوان حفاظ عمل خواهد نمود.

compostmaker9

compostmaker10

5-بشکه را با لوله در خرک دو در چهار چوبی بگذارید.

compostmaker11

compostmaker12

6-سوراخ هایی را در بدنه بشکه برای هوادهی ایجاد نمایید.از مته یک اینچی استفاده کنید.

compostmaker13

compostmaker14

7-بشکه را در چهارچوب خرک با استفاده از لوله یا میله محوری بچرخانید.

compostmaker15

compostmaker16

8-محفظه ای کناری ایجاد کنید و لولاها و چفت ساده ای را به آن اضافه کنید تا دری را بوجود آورید که با قطعه ای که از کنار بشکه تان بریده اید درست می شود.از طرف دیگر شما می توانید از سیم پیچ های قدیمی استفاده نموده و سه لولا ایجاد کنید و از همان مواد و یک دستگیره کابینت قدیمی استفاده کنید تا راهی را برای بستن دریچه بیابید.

compostmaker17

compostmaker18

9-یک تیغه اختلاط در داخل بشکه ایجاد کنید که به چرخانیدن کمپوست وقتی که بشکه می چرخد کمک کند.انتخاب یک قطعه بلند از اضافی فلز گالوانیزه و خم کردن آن بصورت L و پیچ کردن آن به سطح داخلی بشکه این کار را به بهترین نحوی صورت می دهد.تیغه را در جهت مخالف دریچه بگذارید تا از نظر وزنی ظرف خالی را متعادل نماید.

compostmaker19

compostmaker20

10-بشکه کمپوست را با برگ ها و دیگر مواد قابل کمپوست شدن پر کنید و به کمک کننده باغتان اجازه دهید که کارش را انجام دهد.شما بشکه را در هر روز چند بار خواهید چرخاند و یا این کار را با توجه به درجه حرارت محیط بیرون صورت خواهید داد.

compostmaker21

compostmaker22

11-گاه گاهی محتویات را کنترل کنید و وقتی که آنها توسط باکتری ها تجزیه می شوند خارجشان کنید تا برای اصلاح خاک یا کوددهی و یا هر قصد دیگری که برای باغ و باغچه تان دارید مورد استفاده قرار دهید.
*کمپوست به معنی کودسازی از مواد زاید جامد یا همان زباله است.

نکات بسیار مهم: الف- اگر با استفاده از دستورالعمل بالا موفق به ساخت کمپوست ساز معلق شدید لطفا یک فیلم یک دقیقه ای از نحوه کار آن تهیه کرده و برای ما واتس آپ نمایید. ما فیلم را در اینستاگرام به اشتراک می گذاریم تا هم مورد استفاده دیگران قرار گیرد و هم به رایگان تبلیغ کار ارزنده شما را کرده باشیم.

ب- اگر فاقد اطلاعات فنی کافی جهت ساخت دستگاه هستید ریسک نکنید و به ما سفارش ساخت بدهید. برای اینکار کد متن و حجم مورد نیاز مخزن( بین 75 تا 200 لیتر) را به شماره 09122039437 واتس آپ نمایید تا قیمت ساخت کمپوست ساز به شما اعلام گردد. در صورت موافقت با قیمت استعلامی، انجام سفارش شما در اسرع وقت در دستور کار واقع خواهد گردید.