5comver0007

bukpascomچگونگی شستشوی لوله های آب خانه( کد 0487)
همیشه منبع آب شما باید ایمن برای آشامیدن باشد، اما، گاهی، چیزهایی این ایمنی را بر هم می زند. شستشوی لوله های آب در خانه می تواند کمک به زلال شدن آلاینده های بالقوه نموده و ایمنی آب آشامیدنی شما را بهبود بخشد. فرآیند خیلی آسان است، اما مهم نیست تمام گام ها را پی بگیرید تا اطمینان یابید که بعد از شستشو، آب تا جایی که ممکن بوده تمیز شده است.

how p1 0487
دلایل شستشوی لوله های آب
وقتی آب شهری از شیرهای آب شما بیرون می آید، باید ایمن برای آشامیدن باشد؛ اما شکستگی های خط اصلی آب، کار روی خط آب و دیگر عوامل می توانند آلاینده هایی را از خط منبع فرستاده و داخل خانه شما نمایند. در مواقع تعویض خطوط اصلی شهری آب، شستشوی خطوط آن ها و یا هر کاری که روی خطوط منتهی به خانه شما انجام می شود؛ همیشه ایده خوبی است که لوله های آب خانه را شستشو دهید. کار می تواند ته نشست ها را از جای خود بیرون آورد و زنگ، سرب و هر آلاینده بالقوه خطرناک دیگر را به داخل آب شما بفرستد. بعضی وقت ها ممکن است متوجه شوید که رنگ آب تغییر کرده و یا بوی آن عجیب و غریب شده است و مطمئن نیستید چرا اینطور شده است. در چنین مواقعی، شستشوی خطوط آب ممکن است منجر به به دست آمدن نتیجه مطلوب گردد.
باز کردن و تمیز نمودن هواده های شیر
باز کردن هواده های شیرها به شما اطمینان می دهد که آلاینده ها به آن ها نچسبیده اند. یک اختیار خوب هم بررسی هواده های شیرها و تمیز کردن آن ها است تا ببینید نیاز به جایگزین کردن دارند. هواده باید از انتهای دهانه شیر با دست باز شود. اگر چسبیده است، از انبردست برای شل کردن آن استفاده نمایید. اگر در نظر دارید که از هواده استفاده مجدد نمایید، از یک کهنه بین آن و انبردست استفاده کنید تا مانع از آسیب روکش گردید.
هواده معمولا دارای چندین قسمت است. اگر قصد تمیز کردن و استفاده مجدد را دارید، قسمت ها را به دقت دور از سینک جدا کنید تا مانع از دست رفتن قسمت ها گردید. هر قسمت را آبکشی کرده و جهت زدودن ساختارها، در صورت نیاز، از مسواک قدیمی استفاده کنید.
برای کمک به زدودن ساختار؛ این امکان هم هست که هواده را برای 5 تا 10 دقیقه داخل سرکه قرار دهید.
اگر از یک جایگزین استفاده کرده اید، هواده را جدا بگذارید تا آن را دور انداخته یا مورد استفاده مجدد قرار دهید. در هنگام شستشوی خطوط، هواده ها را جدا نمایید.
شستشوی آب داغ
با باز کردن تمام شیرهای آب داغ در اتاقتان، شامل وان و سینک آغاز کنید. اجازه دهید که آب از شیرها برای حدود 15 دقیقه جاری شود. این امر آب داغ را از مخزن آبگرمکن شما خارج کرده و آب موجود را با آب تازه جایگزین می سازد. اگر آب داغ در مدت کمتر از 15 دقیقه گذر می کند، می توانید شیرهای آب داغ را زودتر ببندید.
به دیگر گونه، آبگرمکن را می توانید با استفاده از یک خرطومی باغی کار گرفته شده در فقط خود آبگرمکن مورد عمل قرار داده و شستشو نمایید. هیتر آبتان را ببندید و به آن اجازه دهید خنک شود؛ این امر باعث می شود آب آسانتر به چرخه کار برگردد. شما همچنین می توانید شیرهای آب داغ را برای چند دقیقه به جریان اندازید تا از اغلب آب داغ ها خلاصی یابید.
سپس؛ یک خرطومی باغی به شیر زهکش نزدیک کف مخزن آبگرمکن وصل کنید. خرطومی را به بیرون، به سینک مورد استفاده، زهکش کف یا حوزه زهکشی امن دیگر هدایت کنید. آب سرد را از جایی که وارد می شود ببندید، زهکش را باز کنید و اجازه دهید تمام آب مخزن تخلیه شود. مادامی که خرطومی، زهکشی را استمرار می دهد؛ آب سرد را دوباره برقرار کنید تا آب زلال و رها از ته نشست ها گردد. شما اکنون می توانید زهکش را ببندید، خرطومی را در بیاورید و اجازه دهید که آب هیتر مجددا برقرار گردد.( دوباره پر شود)
شستشوی آب سرد
اکنون آماده هستید تا خطوط آب سرد را به جریان اندازید. کار را با پایینترین سطح خانه انجام دهید؛ تمام شیرهای سینک ها و وان ها را باز کنید تا آب سرد با فشار کامل جریان پیدا کند. اجازه دهید که شیرها برای 10 تا 20 دقیقه جریان پیدا کنند تا اینکه اطمینان یابید که وقتی شیرها را می بندید آب زلال و شفاف است. در حالی که شیرها باز هستند، برای چند دقیقه فلاش تانک توالت ها را به کار اندازید. شیرهای آب سرد را از طبقات فوقانی به تحتانی ببندید.
شستشوی تجهیزات شما
هر کدام از تجهیزات متصل به منبع آب شما هم باید شستشو شود. این امر معمولا متضمن جریان یافتن در طی یک چرخه و یا خالی کردن آب و تمیز کردن سیستم است. یک زمان خوب هم وجود دارد که فیلترهای وسایل را تعویض می کنیم. بعضی از دیگر تجهیزات عبارتند از:
یخ ساز: یخ موجود را بیرون انداخته و اجازه بدهید که چرخه دیگر یخ سازی صورت گیرد. یخ را بخوبی دور بیندازید و فیلتر آب فریزر را تعویض نمایید.
ماشین ظرفشویی: یک چرخه کامل بدون ظرف صورت دهید تا ماشین ظرفشویی شسته شود.
ماشین لباسشویی: ماشین لباسشویی را در یک چرخه بدون لباس به کار اندازید.
بخورها و وسایل دیگر: وسایلی همانند بخورها که از آب استفاده می کنند را خالی کنید، آن ها را تمیز نمایید و بعد از شستشوی سیستم، آن ها را مجددا پر از آب تازه نمایید.
وسایل تصفیه آب: نرم کننده آب و دیگر وسایل تصفیه آب خانگی را شستشو دهید.
ته نشست باعث گرفتگی لوله های آب داغ در کل خانه شده است. چطور من آن را شستشو دهم؟

how p2 0487
اگر دوش شما بطور ناگهانی افت فشار پیدا کرده است، ته نشست ها ممکن است باعث گرفتگی لوله های شما شده باشند.
ته نشست ها، از قبیل زنگ و مواد معدنی آب سخت، می توانند در لوله های آب داغ خانه شما تجمع کنند و در نهایت فشار آب را کاهش دهند. جریان معکوس آب سرد به میان لوله های آب داغ می تواند ته نشست ها را تمیز کند و ممکن است بدون نیاز به جداسازی لوله ها در خانه، جریان آب را بهبود بخشد. قبل از سعی در انجام این پروژه، سنجش اعتبار کنید که شیرها باعث این کاهش فشار و ایجاد رسوب و ته نشست نیستند. اگر آب سخت دارید و یا مقدار زیاد ته نشست در آب دارید، ایده خوبی است که سالانه این عملیات نگهداری را صورت دهید.
گام یک
آبگرمکن را خاموش کرده و شیر ورودی آن را ببندید. اگر هیتر گازی دارید، اطمینان داشته باشید که شعله پیلوت فوق العاده پایین است. خرطومی باغ را به زهکش هیتر وصل کنید، انتها را در زهکش کف قرار دهید و زهکش کف هیتر آب را باز کنید. اطمینان داشته باشید که آب داخل زهکش کف ریخته می شود.
گام 2
دورترین شیر از هیتر اب را با قرار دادن سکه یا توپی لاستیکی در هواده شیر ببندید و هواده را باز کنید. اگر خانه شما دو طبقه است، دورترین شیر احتمالا در طبقه دوم قرار دارد.
Plug the farthest faucet from the water heater by placing a coin or rubber stopper in the faucet's aerator, and screwing the aerator back on.
( متن بالا را ترجمه کرده و حامی ما شوید)
گام 3
آب سرد شیر بسته( درپوش دار) را باز کنید و اجازه دهید که برای 40 دقیقه جریان داشته باشد. در طی این زمان، شیر و هیتر آب را برای نشت چک کنید. در فشار بالا آب سرد به داخل لوله های آبگرم نیرو وارد می کند و ته نشست ها را به میان خرطومی باغی شستشو می دهد. بعد از 40 دقیقه آب را ببندید.
گام 4
اگر دارید؛ گام های 2 و 3 را با اتصال رختشویی خانه تان تکرار نمایید.
گام 5
هم توپی ها و هم خرطومی باغی را بردارید، شیر ورودی هیتر را باز کنید و شیر زهکش آن را ببندید. آب هیتر را پر کرده و آن را مجددا در مدار قرار دهید. اگر هیتر گازی دارید، مجددا شمعک پیلوت را روشن کنید. بعد از این گام، هر چیزی باید به موقعیت نخستین خود بر گردد.
گام 6
تمام هواده های همه شیرهای خانه را بردارید و تمیز کنید. برداشتن هواده ها با باز کردن دستی آن ها امکان پذیر است. مش هواده ها رسوبات را می گیرد.