5comver0007

bukpascomرنگ آب استخر شما می تواند از سلامتی آن حکایت کند( کد 0609)

شما می توانید از روی رنگ اب، چیزهای زیادی در باره استخر بگویید و فاکتورها و عوامل زیادی هستند که در رنگ و زلالیت استخر سهیم هستند. رنگ استخر شما می تواند برای صاحبان آموزنده باشد و هر گونه مشکل یا علاج مورد نیاز را نشان دهد. در حالی که در غالب زمان ها، این موقعیت ها خوش خیم هستند و هنوز برای شنا کاملاً ایمن هستند، رنگی یا کدر بودن آب استخر شما می تواند آزاردهنده باشد و در برخی موارد برای سلامتی شما مضر باشد. اگر در سان بلت زندگی می کنید، با متخصصان استخر در پول تروپر برای کمک و اطلاعات مربوط به آب شفاف و زلال تماس بگیرید.

خب! چرا رنگ استخر شما تغییر می کند؟

عوامل مختلفی روی رنگ آب استخر شنا تاثیر می گذارند. این ها عبارتند از:

you p1ver1 0609

رنگ به کار رفته در آستر و سطح استخر می تواند به داخل استخر نشت کرده و سبب تغییر رنگ آب شود. برای اصلاح این پیامد، با پیمانکار استخر یا کارفرما تماس حاصل نمایید.
درختان، شاخ و برگ و سایر تأثیرات محیطی اطراف استخر شما نیز می توانند باعث تغییر رنگ آب شوند. برخی از مواد آلی می توانند با کلر واکنش کنند؛ اگر سریعا حذف نشوند، سبب تغییر رنگ یا ابری شدن رنگ آب می گردند.
میزان مجاورت با آفتاب می تواند سبب تغییر رنگ آب استخر شود.
عمق استخر شما روی رنگ تاثیر دارد. مناطق کم عمق از مناطق عمیق، رنگ روشنتر دارند.
اگر استخر دارای جلبک هایی است که در کناره یا سطح رشد می کنند، آب ممکن است تغییر رنگ دهد و از حد معمول سبزتر شود. با تمیز کردن منظم و کلرزنی برای جلوگیری از رشد جلبک از این امر جلوگیری کنید.
عمومی ترین دلیل تغییر رنگ، حضور محتویات فلزی در آب استخر است. فلزات سخت موجود در آب می توانند در تماس با کلر، موجبات تغییر رنگ آب را فراهم نمایند.

رنگ آب استخر شما چیست؟

آب سبز

آب سبز در عمومی ترین حالات نشان دهنده حضور مس در آب است. وقتی مس در حضور آب کلرینه شده استخر اکسید می شود، رنگ آب سبز روشن و درخشان می گردد. در این حال، باید منبع مس اب استخر را شناسایی نمایید.

آب قهوه ای
آب قهوه ای معمولا بر حضور آهن دلالت دارد. آهن تمایل به زنگ زدگی دارد و در صورت ترکیب با آب استخر رنگ قهوه ای پرتقالی ایجاد می کند.

آب سیاه

آب سیاه اغلب به مفهوم حضور نقره است. به این فکر کنید که چگونه جواهرات نقره کدر و سیاه می شوند. این همان چیزی است که در مورد نقره آب استخر اتفاق افتاده و نقره توسط آب کلرینه شده استخر شما اکسید می شود.

آب بنفش

وقتی منیزیوم یا منگنز در آب استخر شما حضور دارند، با اضافه کردن کلر متوجه به وجود آمدن رنگ بنفش خواهید شد.

آب ابری

اگر متوجه ابری شدن آب شدید، احتمال این وجود دارد که برای فیلتراسیون شما اتفاقی روی داده باشد.( تشخیص ابری یا کدر بودن آب استخر با استفاده از دیسک سشای کاملا امکان پذیر است. برای خرید دیسک سشای اینجا کلیک کنید) برای برگرداندن زلالیت، فیلتر را تمیز کنید. اگر چیز ناراحت کننده ای نیست و یا بعد از تمیز کردن فیلتر هم اب را تیره و کدر می یابید، در صورت بودن در ناحیه سان بلت از پول تروپرز کمک بگیرید و در صورت قرار داشتن در جای دیگر از همکاری دیگر شرکت های سرویس دهنده استخر بهره جویید.

راه حل آب تغییر رنگ داده در استخر

بطور طبیعی، شما دوست ندارید در آب تغییر رنگ داده شنا یا استراحت نمایید. در حالی به نظر نمی رسد که هیچکدام از عوامل مورد اشاره خطر یا تهدید خاصی برای سلامتی شما باشند، استخر باید تصفیه شود تا مشکل مرتفع گردد و اکسیداسیونی که در استخر به وقوع می پیوندد کاهش یابد. اگر تغییر رنگ در نتیجه جلبک ها، آلاینده ها یا سایر مواد موجود در آب باشد، استخر شما می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. تا قبل از حل مشکل، اجازه شنا در آب را به کسی ندهید.

پس، چه می شود در باره اش کرد؟ صرف نظر از اینکه چگونه آب تغییر رنگ داده یا علت اصلی آن چیست، راه حل نسبتاً ساده و سرراست است. حل پیامد با استفاده از مقدار یا تعداد کمی از چیزهای مشخص صورت می گیرد و شما می توانید با استفاده از ان ها بر مشکل پیش آمده تغییر رنگ فائق آیید.

تصفیه شوک

شوک دادن به استخر شامل افزودن کلر برای از بین بردن هر گونه میکروب یا باکتری است که ممکن است در کمین باشد. در بسیاری از موقعیت ها و سناریوها، شوک استخرمورد نیاز است. از آنجایی که کلر تمایل به اکسید کردن فلزات را دارد، فلزات ته نشین می شوند و به رنگ قهوه ای زنگ زده در می آیند که باعث می شود فلز به راحتی از استخر خارج شود. قبل از شنا، با استفاده از جاروی مکنده این زنگ را از کف استخر شنا خارج نمایید.

یک اونس پیشگیری

اگر اطمینان دارید که منبع آب، دلیل اساسی تغییر رنگ آب استخر است و اگر پر کردن اب با آب فاقد فلز یا دارای فلزات کم اجرایی نیست، راه حل دیگری هم در دسترس است. به طور معمول، یک عامل جدا کننده یا کیلیت را به آب بیفزایید. این نوع محصولات فلزات را هدف قرار می دهند و آنها را در حالت برزخ و غیرفعال نگه می دارند تا از واکنش آنها با کلر موجود در استخر و تغییر رنگ آبها جلوگیری کنند.

درخواست برخی از پشتیبانی

اگر آب استخر شما تغییر رنگ داده است، ما اختیار تماس گرفتن با حمایت کننده ها را داریم. با حرفه ای سرویس استخر تماس می گیریم تا به شما کمک کرده و موقعیت استخر را به شرایط قبل از خرابی باز گرداند. آن ها می توانند اب را تست کرده و تصفیه کنند، توصیه هایی نمایند، سرویس نگهداری مرتب فراهم کنند تا از تغییر رنگ آب پیشگیری به عمل اورد و به شما اجازه دهند هر وقت بخواهید از لذت شنا در اب استخر در حد بهینه بهره مند گردید. با داشتن تجارب عواملی که باعث تغییر رنگ یا ابری شدن استخر می شوند، حرفه ای های سرویس استخر خواهند توانست ریشه عامل را شناسایی کرده و آن را فورا آدرس دهی نمایند.

آیا شما متوجه تغییر رنگ آب استخرتان شده اید و یا در زلال نگهداشتن آب مشکل دارید؟ با گروه "پول تروپرز"، یک شرکت سرویس استخر شنا که استخرهای سراسر سان بلت را سرویس می کنند، تماس بگیرید. پول تروپرز تجارت صنعتی را به استخر شما می اورد، یک محدوده کامل از مواد شیمیایی فراهم می کند و کارهای تمیزکاری و تعمیر و سرویس استخرها را انجام می دهد.