جایگاه بازیافت، سوزاندن و کمپوست در کشورهای گوناگون

22 آوریل روز زمین است؛ روزی که در آن مردم سراسر جهان عکس هایی از قدردانی سیاره ما را منتشر می کنند. هرچند، در 23 آوریل ذهن ها کلا به سمت و سویی دیگر می رود و خوشبختانه این امر برای همه اتفاق نمی افتد. اروپایی‌ها و مردمی که در شرق آسیا زندگی می‌کنند، زمین را در تمام طول سال با بازیافت و کمپوست کردن طوری جشن می‌گیرند که گویی زندگی‌شان به آن وابسته است (و از این کار لذت می برند) در دیگر کشورها، منجمله ژاپن، با سوزاندن زباله حداقل تاثیر انسانی وجود دارد. این بهتر از ارسال مقدار زیادی زباله به لندفیل است، زیرا گرمی حاصل از سوزاندن می تواند تولید انرژی نماید. کشورهایی هم هستند که عاشق اینند که بیشتر زباله های تولیدی را به لندفیل ها بفرستند. واضح است که مردم برخی کشورها نسبت به مسائل و مشکلات زیست محیطی از دیگران آگاهتر هستند. بیایید نگاهی به کشورهایی بیندازیم که بیشترین تلاش را می‌کنند و آن‌هایی که می‌توانند در مدیریت پسماند و سیاره ما کمی بیشتر تلاش کنند. کدام کشورها بازیافت، کاهش و استفاده مجدد از زباله را در دستور کار دارند و کدام ها فقط زباله را دفع می کنند؟ نقشه را بر اساس نرخ بازیافت و کمپوست، روش های مختلف سوزاندن و دفن زباله مرتب کنید تا متوجه شوید. سپس، تمایلات تولید و مصرف "زباله" را بخوانید که اگر بدون کمک نقشه آن را تشخیص دهیم، بی ارزش خواهد بود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

سطل بازیافت و کمپوست اروپا! دارید!؟

بر خلاف نقشه بدترین آمارها در باره امریکا که برخی از تاثیرات منفی زیست محیطی ایالات ویژه امریکا( اوهایو، نیوجرسی، دلاور، کارولینای شمالی) را مشخص می کنند، ما بر جاهایی متمرکز هستیم که کار خوب را برای سیاره انجام می دهند. اروپا، برای مثال، بازی بازیافت و کمپوست را در مقایسه با سایر نقاط جهان نابود می کند. اروپایی ها در 2019 زمان اضافی برای کمپوست و بازیافت پیدا کردند. در زیر شما اسامی کشورهایی را می بینید که نرخ کمپوست و بازیافت را تا 55 درصد یا بیشتر افزایش دادند؛ 4 تا در اروپا واقع شده اند:
آلمان
کره جنوبی
اتریش
اسلونی
بلژیک
تایوان

COUNT1

6 کشور بالا بیشترین بازیافت و کمپوست سازی دنیا را دارند. آلمان برنده است که بالای 65 درصد زائدات خود را بازیافت و کمپوست می کند. کره جنوبی بهترین بعدی است. این کشور از شر 59 درصد زائدات خود خلاص می شود. اتریش و اسلوونی با 58 درصد در رده های بعد واقع شده اند و بلژیک و تایوان خوب هایی هستند که با 55 درصد بازیافت و کمپوست سازی از علاقمندان حفظ محیط زیست به حساب می آیند. علاوه بر این، سوئیس، سوئد، هلند و لوکزامبورگ برای نرخ بازیافت و کمپوست 45 درصد زباله مستحق تقدیر هستند.

ژاپن رقابت را می سوزاند

سوزاندن فقط یک روش فانتزی برای گفتن "سوزاندن زباله" است. در حالی که سوزاندن نیاز به لندفیل را حذف نمی کند، زباله را کوچکتر می سازد و مدیریت آن را "شدنی تر" می کند. سوزاندن وزن و حجم زباله ها را به ترتیب تا 83 و 96 درصد کم می کند و معلوم می کند که چرا کشورهایی با محدودیت زمین به آن علاقه نشان می دهند. در برخی کشورها ملاحظات زباله سوزها و تاثیرات آن ها روی محیط زیست بررسی شده است. با این حال، نه تنها زباله‌سوزها به میزان قابل توجهی میزان زباله را برای دفع در محل‌های دفن زباله کاهش می‌دهند، بلکه دمای بالای زباله‌سوزها می‌تواند پاتوژن‌ها و سمومی را که در غیر این صورت عامل کثیفی و بیماری می بودند از بین می برد.

Bسه سوزاننده بالایی. سوزاندن بدون بازیافت انرژی در نقشه. Bمشتملند بر:
آلمان
ژاپن
کانادا
سوزاندن یک گام بالای لندفیل است؛ حتی وقتی بدون بازیافت انرژی صورت پذیرد. این نوع سوزاننده می تواند انرژی تولید کند که برای مقاصد دیگر از قبیل حرارت و برق مورد استفاده قرار می گیرد.
بزرگترین سوزاننده ها با بازیافت انرژی هستند:
ژاپن
نروژ
دانمارک
این کشورها زباله خود را به دوست داشتنی ترین شکل از لحاظ محیط زیست می سوزانند: با بازیافت انرژی ژاپن با یک نرخ 71 درصدی بهترین است. ژاپن دومین مقام را هم در میان کشورهایی دارد که زباله خود را بدون بازیافت انرژی می سوزانند. تمایل ژاپن به سوزاندن زباله ممکن است از تمایل عمومی مردم کشورهایی مانند ژاپن، با محدودیت فضا، سرچشمه گرفته باشد. نروژ با 57 درصد در مقام بعدی است و دانمارک با 54 درصد سوزاندن با بازیافت انرژی این ها را تعقیب می کند. سوئد- در نرخ 50 درصد- نیز شایسته تقدیر است زیرا آخرین کشور با نرخ سوزاندن با بازیابی انرژی بیش از 49٪ است. به خاطر می آورید که ما اتریش و اسلونی را سوم دانستیم در بازیافت و کمپوست سازی؟ آن ها همچنین صفر در صد سوزاندن بدون بازیافت انرژی دارند. اما در حالی که این دو کشور نرخ بازیافت و کمپوست یکسان و سوزاندن یکسان بدون نرخ بازیافت انرژی دارند، سوزاندن آنها با نرخ بازیافت انرژی به هیچ وجه نزدیک نیست. اتریش در مورد سوزاندن با بازیافت انرژی، اسلوونی را شکست داده است. اتریش نرخ 35 درصد دارد در حالی که اسلوونی فقط 1 درصد زباله های خود را با بازیافت انرژی می سوزاند.

قسمت دوم

این سوالات را مرددها مطرح کرده اند و این جواب ها، پاسخ هایی است که ما به این عزیزان داده ایم:

1000: آیا می توان کمپوست ساز پاسیویی 120 لیتری را برای باغ به کار برد؟

پ: این کمپوست ساز نمی تواند تمام زائدات باغی را تبدیل به کود کمپوست کند و اساسا برای تبدیل زائدات میوه و سبزی خانگی به کود مورد استفاده دارد.

بخشی از زائدات باغی را می توان تبدیل به کود کرد؟

البته، به شرط آنکه با پسماند میوه و سبزی مخلوط شود.