5comver0007

 09122039437       09224055895         02188331528        09190288290

مژده! مژده: نظر به مرتفع شدن مشکل کوچک بوجود آمده در تولید کمپوست ساز بوکاشی، از اول خرداد 1403 سفارش این نوع سطل را از سر گرفته ایم. ضمن پوزش از علاقمندان، به دلیل تاخیر پیش آمده این مژده را می دهیم که در جهت جبران خسارت، قیمت ها تا پایان خرداد ثابت خواهند ماند.

 

HUOS TOTAL

RUMI4

کمپوست سازی و نسبت کربن به ازت( کد 0626)

تمام مواد آلی از مقادیر قابل توجهی کربن ترکیب شده با مقادیر کمتر ازت ساخته شده است. تعادل این دو عنصر در یک ارگانیزم نسبت کربن به ازت نام دارد. برای بهترین اجرا، توده کمپوست، یا بهتر بگوییم میکروارگانیزم های کمپوست سازی،نیاز به نسبت صحیح کربن برای انرژی و ازت برای تولید پروتئین دارد.دانشمندان( بله، متخصصین کمپوست هستند) تعیین کرده اند که سریعترین راه برای تولید کود، کمپوست با بوی شیرین این است که نسبت کربن به ازت در حوالی 25 تا 30 به 1 نگهداری شود.اگر نسبت کربن به ازت خیلی بالا باشد(کربن مازاد) تجزیه به کندی پیش خواهد رفت. اگر نسبت کربن به ازت خیلی پایین باشد( ازت مازاد) در نهایت با یک توده بد بو روبرو خواهید شد.

با منابع و سطل های کمپوست سازی تست شده حیاط پشتی ما، زائدات آشپزخانه، باغ و حیاط را به ماده آلی مغذی خاک تبدیل کنید. کاهش زباله های خانگی و ساختن خاک هرگز به این آسانی نبوده است!

نسبت های کربن به ازت متوسط زیر برای مواد آلی عمومی در سطل کمپوست پیدا شده اند. برای اهداف ما، مواد شامل مقادیر بالای کربن" قهوه ای" و مقادیر شامل مواد بالای ازت "سبز" در نظر گرفته شده اند.
تخمین نسبت های کربن به ازت 
all tc 0626 TABLE

توجه: بسیاری از محتویات مورد استفاده برای کمپوست سازی دارای نسبت ایده آل 25 تا 30 به 1 نیستند. در نتیجه، برای رسیدن به دستورالعمل کمپوست کامل، باید در اغلب موارد از اختلاط کمک گرفت. نسبت های بالای کربن به ازت ممکن است با افزودن هرس های چمن یا کود حیوانی پایین آورده شود. نسبت های پایین کربن به ازت ممکن است با اضافه کردن کاغذ، برگ های خشک یا تراشه های چوب بالا برود.

بسیاری از باغبان‌های خانگی ترجیح می‌دهند بوی کمی را تحمل کنند و در عوض مقداری نیتروژن اضافی را در توده نگه دارند، فقط برای اینکه مطمئن شوند همیشه به اندازه کافی ماده در اطراف وجود دارد و توده‌ها در حال پختن هستند.