walden-pondچطور اسپری اسید بوریک بسازید؟!
اسید بوریک ماده شیمیایی حاوی بور می باشد.این ماده در خاک، گیاهان، سنگ ها و آب یافت می شود.این ترکیب چند کاره استفاده های فراوانی برای خانه و باغ دارد.این ماده همانند علف کش، حشره کش داشته و علاوه بر این قادر است در رفع کپک های خانگی سودمند باشد.اسید بوریک بصورت پودر کریستالی قابل ابتیاع است و برای سادگی کاربرد می تواند میکس شده و به شکل محلول در بیاید.اسید بوریک مایع یا پودری در هنگامی که استنشاق شده، بلع می گردد یا از طریق پوست جذب می گردد، ماده ای سمی برای انسان و حیوانات خانگی است و لذا با احتیاط باید به کار برده شود.

booricspray
1-پودر اسید بوریک را با شکر و آب مخلوط نمایید تا اسپری حشره کش اسید بوریک بسازید.از دو قاشق غذاخوری اسید بوریک برای دو فنجان شکر در ازای یک فنجان آب استفاده کنید.شکر آفات حشره ای از قبیل مورچه ها و سوسک ها را جذب می کند.در این حال محلول اسید بوریک آن ها را می کشد.محلول اسید بوریک سمی است و در موقع مصرف همیشه دستکش حفاظتی دست کنید.
2-پودر محلول اسید بوریک در آب گرم یک اسپری علف کش است.دستکش حفاظتی دست کنید.10 اونس پودر اسید بوریک را در نیم فنجان آب گرم ریخته و محلول را به هم بزنید تا پودر حل شود.محلول را در دو و نیم گالن آب رقیق کنید تا عشقه و دیگر علف هرزهای عمومی را از بین ببرد.
3-در حالی که دستکش حفاظتی دست کرده اید، یک فنجان پودر اسید بوریک را با یک گالن آب مخلوط کرده و یک اسپری اسید بوریک برای زدودن کپک های خانگی بسازید.هنگامی که تقریبا نزدیک اسپورهای کپک هستید، دستکش های حفاظتی را دست کرده، عینک های ایمنی را بر چشم زده و از یک ماسک تنفسی استفاده نمایید.
چیزهایی که نیاز دارید
دستکش های حفاظتی
پودر اسید بوریک
قاشق غذاخوری
سطل یا ظرف مشابه
شکر
فنجان اندازه گیری
وسیله هم زن
عینک ایمنی
ماسک تنفسی
نکته
اسپری اسید بوریک در فصل بهار به بهترین نحو روی علف های هرز تاثیر می گذارد.
احتیاط
اسپری اسید بوریک مورد استفاده بر علیه علف های هرز ممکن است گیاهان مطلوب باغچه شما را هم از بین ببرد.پس با احتیاط اسپری کنید.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.