walden-pondفیلترهای الکتروستاتیک، کار، استفاده، منافع و مضرات
تاکنون، شما می دانید که هوای داخلی خطرناکتر از هوای بیرونی در دسترس است. شما در خانه گستره ای از آلودگی ها را دارید که هیچکدام آن ها را در بیرون پیدا نمی کنید.
این به خاطر این است که آلودگی های بیرونی به سرعت و بخوبی می توانند پراکنده شوند. شما با انواع مختلفی از بوهای داخل خانه سر و کار دارید که از فعالیت هایی از قبیل پخت و پز، عطر زدن، بخور دادن، تازه کردن هوا، دور کردن حشرات و ... نشات می گیرند.


همچنین، دوستداران حیوانات با پرزهای حیوانات سر و کار دارند.

elfi1
این ناخالصی ها می توانند خسارت سنگینی به سلامتی ما وارد کنند، زیرا آن ها هوای تنفسی ما را آلوده می سازند. بنابراین، شما نیاز به تهویه مطبوعی که فیلترهای قدرتمند دارد، دارید. یکی از این فیلترها، فیلتر الکتروستاتیک است.
جدول محتویات
فیلترهای الکتروستاتیک-اصول
فیلترهای الکتروستاتیک-کار
فیلترهای الکتروستاتیک-منافع و مضرات
1- چطور فیلترهای الکتروستاتیک را تمیز کنیم
2- انواع مختلف فیلترهای الکتروستاتیک
3- استفاده از تهویه مطبوع هوا
فیلترهای الکتروستاتیک- اصول
این فیلترها هوا را توسط الکتریسیته ساکن تمیز می کنند. این یک جریان ایمن و طبیعی است.
هوا از میان مارپیچی از الیاف قدرتمند ساکن جریان یافته و تولید شارژ الکتروستاتیکی می کند که ذرات منتقله از طریق هوا را جذب می کند. شارژ، این ذرات را تا زمانی که شما بخواهید آن ها را بشویید نگه می دارد.
فیلترهای الکتروستاتیک- کار
فیلترهای الکتروستاتیک دارای لایه های متعدد از فلز دارای تهویه هستند که هوا از میان آن ها گذر می کند. دراثر اصطکاک ایجاد شده بین مولکول های هوای مواجه شونده با اولین لایه فیلتر، آن ها دارای بار مثبت می شوند. این ملکول های دارای بار مثبت به لایه های بعدی می چسبند و موجب می شوند که هوای خروجی خالص و عاری از آلودگی ها باشد.
فیلترهای الکتروستاتیک- منافع و مضرات
منافع
فرآیند تمیز کاری سریع و ساده است. شما سال های زیادی را بی زحمت سپری خواهید نمود.
الگوهای بار ذرات به گونه ای است که جریان هوا را بهبود می بخشد و در عین حال حداکثر فیلتراسیون را فراهم می آورد.
این فیلترها آلاینده هایی از قبیل پولن، غبار، باکتری، کپک، اسپور، پرز حیوانات را حذف می کنند. اغلب این آلاینده ها قطر 10 میکرون یا کوچکتر دارند.
فیلترهای الکتروستاتیک همانند فیلترهای کربن فعال نیازمند جایگزینی های مکرر نیستند.
مضرات
چرخه جایگزینی کمتر از فیلترهای کربن فعال است، ولی زمان تمیز کاری آن ها طولانی تر است.
به سبب اصول الکتریسیته ساکن، ذرات غبار تمایل دارند که به داخل خط داکت بچسبند. این امر تمیز کاری را چالشی می کند، زیرا این ذرات یون های باردار شده ای هستند که تمایل به چسبیدن به سطح دارند.
این فیلترها در قیاس با دیگر فیلترها، جریان هوا را بیشتر بلوکه می کنند. بنابراین، واحدهای AC مجبورند برای خنک کردن اتاق سخت تر کار کنند.
چطور فیلترهای الکتروستاتیک را تمیز کنیم؟
تمیز کردن منظم این فیلترها ضروری است، زیرا تجمع غبار می تواند جریان هوا را خفه کند. تواتر ایده آل باید در محدوده بین 4 تا 6 هفته باشد. فرآیند یک فرآیند واضح و سرراست است.
فیلتر هوا را از AC در بیاورید.
آن را با آب از جهت مخالف تحت جریان قرار دهید. فشار بالاتر تمیزسازی بهتر را ایجاد می کند.
فیلتر را از جهت مخالف آبکشی نمایید.
برای حذف لکه های سرسخت از تمیزکننده های ویژه استفاده نمایید.
برای از بین بردن آشغالهای باقی مانده یک آب کشی کلی انجام دهید .
قبل از جا زدن، آب اضافه را زه کشی کنید و آشغال گیر را در بیاورید تا خشک شود .

elfi2
انواع مختلف فیترهای الکتروستاتیک
وابسته به ظرفیت های مختلف بازداشت، انواع مختلفی از فیلترهای الکتروستاتیک در فروشگاه ها در دسترس هستند. محدوده استاندارد 82 درصد بازداشت است، در حالی که شما برای واحدهای وظیفه سنگین AC ، فیلترهای 94 درصد ظرفیت بازداشت را دارید.
استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع هوا
شما می توانید این فیلترهای الکتروستاتیک را در مدل های ویژه ای از دستگاه های تهویه مطبوع هوای دایکین پیدا کنید. آن ها مزایایی همانند تواتر جایگزینی پایینتر و غیره را دارند.
هرچند، این فیلترها نیاز به نگهداری مداوم دارند. مزیت استفاده از این فیلترها این است که شما می توانید آن ها را تمیز کنید، غیر مشابه با فیلترهای کربن فعال که بعد از گرفتگی خلل و فرج بی استفاده می شوند. شما مجبورید فیلترهای کربن فعال را جایگزین کنید، در حالی که این مورد در فیلترهای الکتروستاتیک مورد نیاز نیست.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.