walden-pondآب داغ سبز وان:چرا اتفاق می افتد و چطور رفع می شود؟
هر کسی می داند که یک وان زیبا و داغ آب شفافی دارد که از لوله های داغ آن حباب بیرون آمده و آماده است تا درد پاها و عضلات را آرام نماید.این آب بو نداشته و کدر و کف آلود نیست و مشخص است که نباید رنگ سبز داشته باشد.

jacuzzi
پس اگر شما پوشش وان داغ را برداشته و در ظاهر آن چیزی جز زلالی و شفافیت می بینید,باید به اتفاقاتی که ممکن است روی داده باشد بیندیشید.برای اینکه محیط وان داغ در بهترین شرایط نگهداری شوند ترکیب چندین عنصر می بایست در تعادل با یکدیگر قرار گیرند:سختی,پی اچ,قلیلییت,درجه حرارت و ....اگر هر کدام از این عناصر در حد میزان توصیه شده نباشد,تجربه وان داغ ممکن است غیر گوارا و نامطبوع گردد.
آزمایشات مورد استفاده در تعیین تعادل شیمیایی آب
در مواجهه با آب سبز داغ ابتدا می باید آزمایشات لازم برای تعیین کل سختی, کل کلر یا برم, پی اچ,قلیاییت و میزان کلر آزاد را انجام دهید.
اگر شما از سیستم برم استفاده می کنید, حتما باید آزمایش برم را جدی بگیرید.در ضمن شما باید بدانید که چطور مقادیر را می باید تنظیم نمایید.اگر مقادیر در سطوح توصیه شده تنظیم گردند از تاثیرات ناخواسته ای از قبیل بوی وحشتناک, رنگ,کف و ... ممانعت به عمل خواهد آمد.
با انجام آزمایشات لازم با ابزار و وسایل مخصوص,شما خواهید دانست که چه تنظیماتی مورد نیاز هستند تا سطوح را در محدوده قابل قبول نگهداری نمایند.
سبز و لزج
اگر خود آب سبز است اما کناره های لزج دارد احتمال زیاد دارد که آب جلبک داشته باشد.با جلبک ها باید توسط کلر,شوک و تمیز کردن فیلتر تا کنید.در بازار موادی هستند که در مقادیر بالای کلر و برم مورد استفاده قرار می گیرند.به علاوه,موادی هستند که به پاک کننده های کلر و برم کمک می کنند تا کارشان را آورند.
سبز ولی غیر لزج
اگر آب سبز باشد ولی کناره های آن لزج نباشند احتمال دارد که سبزی آب به علت مواد معدنی از قبیل مس و منگنز باشد.در این حالت نیز کلر,شوک و تمیز سازی فیلتر می تواند کمک حال شما بوده و مشکل را مرتفع نماید.
استفاده بالا
اگر شما از وان داغ زیاد استفاده می کنید,استفاده از کلر کمی بیشتر همان تاثیر استفاده از کارزنی زودتر را خواهد داشت.فیلترها را تمیز نگه دارید و شوک های مناسب, پاک کننده ها و افزایش و کاهش پی اچ و قلیاییت مورد نیاز را در دستور کار قرار دهید.اضافه کردن رنگ و کنترل آن با یک محلول استاندارد و دارای مقیاس و تمیز کردن بیشتر فیلتر با عوامل مناسب تمیز کننده موجب خواهد شد که سر و کله مشکلات پیش گفته پیدا نشود.
چاره آخر:زهکشی آب داغ
اگر از اضافه کردن مواد شیمیایی توصیه شده برای تنظیم تعادل آب داغ وان خسته شده اید و هنوز رنگ آب,سبز به نظر می رسد احتمالا وقت این است که کل چیزها را زهکشی نموده و سطح را به شرایط تمیزی خوب برگردانید.حال می توانید آب وان را مجددا پر کنید.اگر زمان کافی برای انجام این کار گذاشته شود, زهکشی و پر کردن مجددا حقیقتا بسیاری از مشکلات وان داغ را حل می کند.با قرار دادن زمانی برای نگهدای وان داغ, شما می توانید برای سال های طولانی از درخشش, طروات و تندستی حاصله لذت برده و متخصصین ما را کمک حال خود ببینید.