walden-pondخلاصی از آهن و زنگ آهن-یکبار برای همیشه
اگر آب خانه شما از چاه آب اختصاصی تامین می شود,ممکن است شما دارای مشکلات ویژه ای با این آب باشید.مثلا امکان دارد که ماشین لباسشویی و ظرفشویی شما برای انجام فرایند تمیز کردن دترجنت بیشتری مصرف کنند و یا نیازمند چرخه شستشوی بیشتری باشند.

rustremove1
برای بسیاری از صاحبخانه ها,مشکل بزرگتر , افزایش دترجنت مورد استفاده و هزینه های بالاتر بهره برداری است که به علت لکه های کدر تجهیزات و وسایل حمام ایجاد شده و منتج از مقادیر زیاد مواد معدنی منبع تامین آب می باشد.
چه سبب لکه های زنگ و مواد معدنی می شود؟
لکه های آهن و زنگ آهن

rustremove2
لکه های روی کاسه توالت مثل این نتیجه افزایش محتویات آهن در آب چاه اختصاصی می باشد.
اگر در منبع آب شما آهن یا دیگر مواد معدنی موجود باشد,بدون توجه به اینکه چند بار سینک یا توالت خود را تمیز می کنید, حلقه های قرمز مایل به قهوه ای ناشی از مواد تجمع یافته را در اطراف زهکش یا کاسه توالت خود ببینید.این لکه ها بوسیله مقادیر زیاد آهن آب شما ایجاد می شوند.این به خاطر این است که مواد معدنی همانند کلسیم,منیزیوم, آهک و آهن تقریبا به هر سطحی که با آن مواجه شوند می چسبند.
در چاههای عمیق, جایی که محتویات اکسیژن کم است, آب شامل آهن و اکسیژن حل شده است که در شیر زلال و بی رنگ به نظر می رسند.آهن به مجرد اینکه در معرض هوا قرار می گیرد اکسید می شود و لکه جامد قهوه ای مایل به قرمز روی لباس ها, تاسیسات لوله کشی و کاسه توالت چینی بر جای می گذارد.به سادگی می توان دید که هر چه آهن بیشتر در برابر اکسیژن قرار گیرد,رنگ تیره تر می شود.
زنگ آهن می تواند در ماشین لباسشویی شما تشکیل یک استوانه را داده و لباس های شما را بخوبی؟! لک بیندازد.با انجام این امر برخی از پارچه های سفید(معمولا نخ) بعد از شستشو تا اندازه ای زرد یا نارنجی می شوند.
مواد معدنی و رسوب آهکی
مقادیر زیاد کلسیم می تواند در تجهیزات حمام رسوب آهکی ایجاد نماید.این امر عموما در شیرها, سر دوشی ها و بخش هایی از لوله کشی که به ماشین لباسشویی متصل هستند دیده می شود.رسوب اهکی هر وقت آب سخت در تماس با سطح قرار می گیرد به وجود می آید.
رسوب آهکی در طول زمان می تواند موجب انسداد لوله های آب داغ شده و بطور ناراحت کننده ای از بازدهی آبگرمکن ها بکاهد.
راه حل برای لکه های آهن و دیگر مواد معدنی
شاید بزرگترین دردسر صاحبخانه ها با آب سخت,تمیز کردن مکرر مورد نیاز برای اینکه لکه های آهن و دیگر مواد معدنی در مقادیر حداقل قرار گیرند باشد.
خیلی از محصولات تجاری همانند اسپری های از بین برنده زنگ آهن و زداینده های رسوب آهکی در دسترس هستند تا به صاحبخانه ها کمک کنند که این لکه های سر سخت را از بین ببرند.
حذف کننده های لکه آهن و زنگ آهن
محصولات حذف کننده اهن و زنگ آهن در اشکال مختلف موجودند.از مایع گرفته تا پودر, برای هر نوع لکه یا هر کدام از تجهیزات پاک کننده ویژه ای یافت می شود.مایعات حذف کننده لکه زنگ آهن برای حل کردن لکه های آهن و زنگ آهن از سینک های سفید چینی و کاسه توالت ها طراحی شده اند و برای لوله ها و سیستم های سپتیک ایمن هستند.پودرهای تمیز کننده لگن نیز برای حذف لکه های تجهیزات خانگی در دسترس هستند.
زداینده های رسوبات آهکی
همانند مایعات زداینده لکه های زنگ آهن, زداینده های رسوبات آهکی با حل ته نشست های مزاحم سطوح کار می کنند.زداینده های رسوبات آهکی بطور تجاری در دسترس هستند و برای از بین بردن لکه های ساخته شده از کلسیم به اندازه کافی قدرت دارند.در عین حال آن ها آنقدر کم اثر هستند که بر روی کرم, لعاب و ملاط اثر منفی نگذاشته و یا موجب خوردگی لوله ها نشوند.
مصاف لکه های سرسخت با سرکه و آب لیمو
یک محلول حذف لکه طبیعی تر می خواهید؟ با اب لیمو اقدام به آب پاشی ساده کرده و یا توسط سرکه عمل تمیز کنندگی را انجام دهید.با این کارها شما می توانید بطور موقت ته نشست های آهکی را با کوشش کم و هزینه ای به مراتب کمتر حل نمایید.برای ماشین لباسشویی, به سادگی یک فنجان دترجنت را با یکی از دو مایع جایگزین کرده و یک چرخه خالی شستشو را به کار اندازید.
ماشین ظرفشویی هم می تواند از راه علاج یاد شده منتفع شود.تمام آنچه شما نیاز دارید این است که به جای توزیع کننده دترجنت, یکی از دو ماده را داخل ماشین بریزید.
نکته مهم دیگر برای جلوگیری از تشکیل لکه های آهن یا زنگ آهن در کاسه توالت این است که اگر مخزن را دارای مشکل پر شدن می بینید و یا مشاهده می کنید که آب دارای جریان پیوسته است, شیر جریان را تعویض نمایید.
اگاهی در باره سفید کننده
یکی از بزرگترین مشکلات خانه دارها این است که وقتی می خواهند لکه ها را از سطوح یا تجهیزات حذف کنند از سفید کننده استفاده می کنند.این می تواند شرایط لکه های سر سخت را بدتر کند,زیرا سفید کننده ترکیبی از کلر و آب است که آهن روی سطح را اکسید می کند.ترکیب کلر برای حذف لکه های لباس خوب است و در کشتن میکروب ها موثر می باشد ولی وقتی با آهن ترکیب شود تشکیل زنگ آهن را تسریع می کند.
جلوگیری از لکه های اهن با سیستم فیلتراسیون آب
محصولات حذف لکه جهت تمیز کردن تجهیزات حمام ودیگر جاهای خانه که توسط مواد معدنی تاثیر پذیرفته اند کاملا مفیدند,هر چند تنها راه دائمی خلاصی از لکه های آهن و رسوبات کلسیم و ممانعت از تشکیل دوباره آن ها نصب سیستم فیلتراسیون آب می باشد.
خیلی از مردم از هزینه های سیستم های تصفیه آب اجتناب می کنند, اما آن ها نمی دانند که این امر موجب خواهد شد که ایشان پول بیشتر برای خرید محصولات تمیز کننده,آب های بطری شده و آب آشپزی پرداخت نمایند.بدتر از این ها این است که آن ها زمان های مستمر بی پایانی را صرف تمیز کردن دوباره و دوباره تجهیزات و وسایل می کنند.
زمان و پولتان را با انتخاب سیستم های تصفیه آب حفظ نمایید.طی تماس با ما می توانید در باره سیستم هایی که با تصفیه آب,مواد معدنی آن را کم می کنند بیشتر بیاموزید.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را توسط وبسایت شرکت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک کنید.