walden-pondچرا آب من زرد است؟(کد 0228)

راهنمایی ضروری: اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما هستند. با توجه به اینکه برخی از این مطالب برای خواننده ایرانی ابهام و سرگشتگی ایجاد می کند، گاه مجبور به ارائه توضیحات اضافی هستیم. از آنجا که برای همه خوانندگان واجب و ضروری است که مطالب ترجمه را از توضیحات اضافی تشخیص دهند، تمام توضیحات اضافی را بصورت نوشته های کج دارای خط زیرین آورده ایم.


بعضی وقت ها برای ما غیر ممکن است که تغییرات آب شیر را ببینیم. در مواقع دیگر، غیر ممکن است که آن ها قسر در بروند. نکاتی که ما در اینجا برای شیرها ارائه می دهیم از مزه های مسخره و با نمک تا بوهای قوی را در بر می گیرد و به شما کمک می کند که عوامل ایجاد را تشخیص دهید.
یکی از ساده ترین تغییرات این است که آب از بی رنگی به آب دارای ته رنگ، تغییر رنگ دهند.
پس، آیا هرگز توجه کرده اید که رنگ آب شیر شما زرد شده است؟ این آب ممکن است دارای طعم بد نباشد، اما در عین حال هنوز سوال برانگیز است. نترسید و بخوانید! برای اینکه ما بعضی جواب ها را داریم.
دلایل آب زرد شیر
اجازه دهید با اخبار خوب شروع کنیم. ما تست ویژه ای داریم که به شما در شناسایی مشکل کمک می کند: تست آب زرد شیر!
این آزمایشگاه حرفه ای شامل آزمایشاتی برای بعضی از عمومی ترین عوامل زردی آب از قبیل آهن، منگنز، مس، روی، تانین در کنار سختی و دیگر خواص فیزیکی عمومی آب شماست. یک تست خانگی هم برای باکتری های مرتبط با آهن وجود دارد.
نه فقط شما یک آنالیز و آزمایش کیفیت آب حرفه ای و جامع دریافت خواهید کرد، هر گزارش شامل آنالیز خطر جزیی شده تندرستی( و لوله کشی) و توصیه های تصفیه شخصی و بی غرض می باشد.
خبر خوب دیگر این است که در اغلب مواقع، آب زرد، خطر تندرستی مهمی ندارد. با این حال، ارزش تحقیق دارد. هر چند هر موقع با تغییرات کیفیت آب آشامیدنی روبرو باشید، ما توصیه به تحقیق و تست می کنیم، چند سوال است که جوابگویی به آن ها کمک کننده خواهد بود:
1- آیا آب شما از شبکه عمومی تامین می شود؟
2- آیا آب از چاه اختصاصی می آید؟
3- آیا آب شما همیشه زرد است؟
4- آیا آب بعد از چند دقیقه تغییر رنگ داده و از زردی خارج می شود؟
با در نظر داشتن ذهنی پاسخ این سوالات، خطوط راهنمای زیر می تواند به شما کمک کند که بفهمید چرا آب زرد است و در باره آن چه می توانید انجام دهید.
1- آب من زرد است و آن را از شبکه توزیع آب دریافت می دارم.
عوامل محتمل زردی آب شیر حاصل از یک تامین کننده شهری عبارتند از:
تاسیسات آب شما تحت انجام تعمیراتی می باشند:
هر سیستم توزیع آبی هر چند وقت یکبار نیاز به انجام تعمیراتی دارد. کارهای تعمیراتی تاسیسات بالادست، ممکن است مقصر رنگ زرد شیر آب باشد، زیرا زنگ و دیگر مواد ممکن است در طی کارهای نگهداری، وارد منبع آب شما شوند.
تاسیسات آب شما تحت تاثیر شستشوی خطوط لوله هستند:
به منظور تمیز کردن مناطق راکد سیستم شما، تامین کننده های آب باید گاهگاهی فشار آب لوله های شما و خطوط اصلی آب را افزایش دهند. در طی این "شستشو"، عمومی است که زنگار زرد لوله ها جدا شود. در نتیجه، کیفیت آب شما ممکن است بطور موقت تغییر کند. (B)اگر فقط آب سرد شما تحت تاثیر قرار گیرد(B)، خواهید فهمید که "شستشو" دلیل آب رنگی شما هست.
توصیه ها:
هر دو باید موقت باشند. برای اطمینان، بهترین کار این است که با تامین کننده آب تماس گرفته و بگویید چه پیش آمده است. اگر تعمیر و نگهداری در کار نیست، به بند 4 همین مبحث رجوع نمایید.
2-آب من زرد است و چاه آب اختصاصی دارم.
آب شما می تواند شامل باکتری های مرتبط با آهن باشد:
باکتری های آهن، ارگانیزم های کوچکی هستند که بطور طبیعی در خاک و آب یافت می شوند. آن ها عامل بیماری نیستند، اما می توانند به آب رنگ ته رنگ بدهند. این واقعه وقتی اتفاق می افتد که این باکتری ها آهن و منگنز را با اکسیژن ترکیب کنند و ساختار زرد رنگ لجنی تولید کنند. برای آشنایی بیشتر با آهنی که ممکن است در چاه شما باشد،اینجا را کلیک کنید.
اگر آب را از چاه اختصاصی می نوشید، ما توصیه می کنیم که آب چاه را هر 3 سال یکبار تست کنید.
آب شما می تواند شامل مواد آلی باشد:
محصولات جانبی فرآیند تخمیر طبیعی، تانین ها هستند که وقتی اب از میان خاک دارای تورب و رستنی های در حال فساد عبور می کند، ایجاد می شوند. آن ها یکی از عمومی ترین عوامل ایجاد رنگ آب هستند.
در حالی که تانین ها خطر تندرستی ندارند، می توانند رنگ آب را زرد کنند. بهترین راه برای علاج این نوع ایجاد رنگ، تصفیه آب است؛ توسط:
فیلترهای کربن فعال
تبادل یونی
کلرزنی و فیلتراسیون بعدی
ممکن است ساختار آهن و منگنز وجود داشته باشد
آهن و منگنز در منابع زیرزمینی، عمومی هستند و اغلب با هم یافت می شوند. سطوح افزایش یافته هیچ خطر تندرستی شناخته شده ای را ایجاد نمی کند. در واقع، هر دو این ها، همانند مواد معدنی مغذی، بطور منظم مورد نیاز بدن هستند تا تندرستی بدن حفظ گردد. با این حال، تاثیرات آن ها بر رنگ بیش از اثری است که روی مطلوبیت آب دارند.
حضور آن ها در آب ممکن است در اشکال متعدد باشد. وقتی آب از شیر با ته رنگ زرد می آید، آهن و منگنز با ماده آلی ترکیب شده و کلوئیدی نامیده می شوند. در حالی که عمل حذف مشکل است، تصفیه می تواند انجام شود. اختیارات تصفیه عبارتند از: جدا کردن، تبادل یونی، فیلترهای اکسیداسیون، اکسیداسیون و فیلتراسیون و یا ته نشینی.
توصیه:
آب را بطور حرفه ای تست کنید. به خاطر اینکه آلاینده های ویژه با برخی از فناوری های فیلتراسیون از دیگران جورتر هستند، ما همیشه به شما توصیه می کنیم که تست را قبل از تصفیه انجام دهید. این کار باعث می شود که پول شما در دراز مدت ذخیره شود، زیرا شما بهترین نوع فیلتر را بر اساس شیمی ویژه آب خود می دانید. همچنانکه قبلا ذکر شد، تست آب زرد شیر نمره دار، هم شامل تست آزمایشگاهی معتبر است و هم دارای توصیه تصفیه می باشد.
3- آب من زرد است؛ همیشه
اگر شیر آب را برای مدت طولانی باز کرده و مشاهده می کنید که زلال نیست، احتمالا در ته نشست های لوله خط اصلی آب، آشفتگی ایجاد گردیده است. این نوع آشفتگی ها هنگامی اتفاق می افتند که آهن محلول ته نشست هایی که بطور طبیعی تشکیل می شوند به هم زده شده و تمام آب سیستم را پر می کند.
توصیه ها:
بهترین چیزی که انجام می شود تماس با اولیای امور آب است. تا زمان فروکش رنگ زرد، بهتر است از آب بطری شده استفاده کنید. به دیگر گونه، شما می توانید یک فیلتر قوی خانگی نصب نمایید.
4-آب من زرد است؛ اما بعد از چند دقیقه به حال عادی بر می گردد.
اگر رنگ بعد از چند دقیقه واضح شود، ولی این امر به علت تامین کننده تاسیسات عمومی نباشد، محتملترین علت به لوله کشی خانه شما ربط دارد. در لوله های قدیمی زنگارهایی جمع می شود، که به نوبه خود می توانند در سیستم توزیع آب نشت پیدا کنند.
توصیه:
بهترین راه حل، محتملا، تعمیر لوله های زنگ زده شماست. هرچند، به منظور تصمیم گیری آگاهانه، ما توصیه می کنیم قبل از تعویض آن ها، از نظر متخصص ارزیابی لوله هم اطلاع حاصل نمایید.
نتیجه گیری
آب دارای ته رنگ زرد می تواند عوامل مختلفی داشته باشد و در غالب زمان ها، معنی ایمن نبودن آب را نمی دهد. با این حال، همیشه باید تغییرات کیفیت آب را بررسی نمایید.
بسته تست آب شیر زرد نمره دهی شده، مشکل آب شیر شما را بهتان نشان داده و راه حل مشکل را نیز به شما می نمایاند.

رنگ_زرد_آب#

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد. در این باب به این نکته توجه کنید که از آنجایی که اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما است ممکن است آنچه در سایت های دیگر پیدا نمی کنید را اینجا هم پیدا نکنید، اما آنچه اینجا می یابید را به احتمال زیاد در دیگر جاها نخواهید یافت؛ الا اینکه از اینجا برداشته باشند. در ضمن اگر می خواهید مطالب خوب زیست محیطی سایت های دیگر را ببینید به بخش های روزشمار، هفته شمار و مهم مندرج در صفحه نخست رجوع کنید.( روی قسمت خانه کلیک کنید) این اطمینان را هم داشته باشید که بیشتر مطالب سایت بر اساس پاسخ دادن به سوالات تلفنی یا پیامکی از ما یا دیگران پای بر عرصه وجود گذاشته اند و لذا اگر شما از ما سوالی بپرسید که جوابش را نمی دانیم، یا می دانیم اما در رابطه با آن مطلب در سایت نگذاشته ایم، به احتمال زیاد مدتی بعد مطلبی در باره آن تهیه کرده و در سایت قرار خواهیم داد. 
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.

در ضمن، اگر دوستدار این هستید که در زمره حامیان ما باشید، لطفا اینجا را کلیک کنید.  از آنجا که ما توسط دولت حمایت نمی شویم، امید خود را به حمایت شما عزیزان دوخته ایم. پس اگر فکر می کنید ارزش بیشتر دیده شدن را، دست کم جهت مبارزه با آن هایی که با اطلاعات غلط مردم را در مسیر نادرست قرار می دهند، داریم، لطفا لینک زیر را در گروه های شبکه های مجازی( لینکدین، واتس آپ ، تلگرام و ...) به اشتراک بگذارید.

WWW.YARABUMCO.IR