نیم نگاه


midanidVERY

 5comver0007

 09190288290      09224055895      02188331528      09122039437    

مژده! مژده: برای رفاه حال خریداران و مشتریان "بوکاشی" سبوس 600 گرمی که برای دو مرحله نیاز متقاضی را بر طرف می کند و کم جا هم هست تولید کرده ایم. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

 

HUOS TOTAL

RUMI4

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خریداران سطل تولید کننده کمپوست خانگی سوال کرده اند:

 

7860(خریدار سطل و سبوس بوکاشی): چرا شیرابه تولید نمی شود؟

پ: هنوز زود است، البته گاهی هرگز شیرابه تولید نمی شود که جای نگرانی نیست.

چرا سبوس اینقدر گران است؟ البته قبول دارم که همه چیز گران است!

پ: ما تنها جایی هستیم که بطور انحصاری موفق به تولید سبوس بوکاشی شده ایم. جدا از اینکه تست سبوس مدت های زیادی وقت ما را گرفته و تحقیقات و پژوهش های فراوانی برای تولید سبوس صورت گرفته است، زمان عمل آوری سبوس هم طولانی است و دو ماهی زمان می برد. در ضمن، اگر قیمت سبوس ما را با سبوس بوکاشی عرضه شده در آمازون مقایسه کنید متوجه می شوید که سبوس را ارزان هم عرضه کرده ایم. درست است که سبوس عرضه شده در کشورهای پیشرفته از سبوس ما بهتر است، اما تفاوت اینقدرها هم نیست. 

7831( خریدار سطل و سبوس بوکاشی): قطعات باید در چه اندازه ای خرد شوند؟

دو تا سه سانتیمتر

آیا می شود از خرد کن برای خرد کردن قطعات کمک گرفت؟

می شود، اما ما دوست داریم کاری کنیم که استفاده از بوکاشی برای خریداران خیلی سنگین نشود. پس، ما توصیه نمی کنیم.

به فکر استفاده از سطل ها و دستگاه های بزرگتر مناسب برای آپارتمان های مثلا 8 واحدی، یا بیشتر، افتاده اید؟

بوکاشی اصولا به عنوان سطلی که در آشپزخانه استفاده می شود معرفی شده است و هدف گذاری آن برای تک خانوار است. سیستم را می شود در ابعاد بزرگتر ساخت تا برای واحدهای بیشتر جواب دهد، اما تجربه کار گروهی در ایران هرگز تجربه خوبی نبوده و ترس ما این است که یک خانوار، که از دستورالعمل به درستی استفاده نکرده، کار بقیه را هم خراب کند.

بوکاشی چه فرقی با خشکاله دارد؟

بوکاشی دارای دو حسن است که خشکاله ندارد: اول اینکه شما خشکاله را برای دیگری تولید می کنید و این امر اعتماد به محصول را کم می کند. یک دامدار که از خشکاله استفاده می کند خیلی مطمئن نیست که زایدات مورد استفاده شما، مثلا، آلوده نباشند و این آلودگی را به دام ها انتقال ندهند. این در حالی است که وقتی شخص بداند از کمپوست بوکاشی خودش استفاده می کند در نوع و چگونگی استفاده از زائدات دقت بیشتری به خرج می دهد. دومین بحث به حیف شدن شیرابه در خشکاله و میل شدن شیرابه توسط گل ها و گیاهان ربط پیدا می کند. شیرابه، اگر به درستی تولید و استفاده شود، یک ماده معذی است که بهتر است از حیف شدن آن ممانعت به عمل آورد.

شیرابه بوکاشی همان چای کمپوست است؟

بله

سیستم های بی هوازی ازت خاک را می گیرند. بوکاشی هم اینطور است؟

خیر! بوکاشی وقتی در خاک قرار می گیرد هوازی است و لذا چنین مشکلی پیش نمی آورد.

در جاهای دیگر دنیا هم از بوکاشی استفاده می کنند؟

بله!

در ساخت سبوس از مواد شیمیایی استفاده شده است؟

خیر! همه مواد صد در صد طبیعی هستند.

7860( خریدار سطل و سبوس بوکاشی): دو هفته استراحت تمام شده است. چطور محصول را توی خاک بگذارم؟

خیلی ساده است. چاله ای حفر کنید و محصول را توی چاله بگذارید و روی آن خاک بریزید. دقت کنید که حدود 20 سانت خاک روی محصول باشد. کمی هم در انتها آب پاشی نمایید.

در سایتتان دیدم که از مخلوط سرند شده خاک و خاک بوکاشی جای سبوس می توان استفاده کرد. درست است؟

احتمالا مطلب را بد متوجه شده اید. ما مخلوط خاک معمولی و خاک بوکاشی(که قابل جداسازی نیستند) را سرند می کنیم تا خاک با کیفیت بهتری برای گیاهان تهیه شود.

قبلا هم به همکارتان، سرکار خانم مهندس مهدویان، گفتم که سبوس گران است!؟

سبوس واقعا گران نیست. البته چون شما از اولین خریداران و بهترین خریداران ما هستید ما قیمت سبوس را تا 40 درصد پایین آوردیم. اما اینکه می گوییم سبوس گران نیست به این خاطر است که بیشتر خریداران و مشتری ها توجه خود را بر کمیت و کیفیت کود جامد تولیدی می گذارند و از اهمیت کود مایع، که طلای مایع هم نام دارد، غافل می شوند. این کود عالی و آلی به دلیل غلظت بالا با 100 تا 200 برابر آب مخلوط می شود و لذا مقدار آن بسیار زیاد است.

ممنون! تا الان من شیرابه بوکاشی را فقط داخل سرویس بهداشتی می ریختم. فکر کنم باید تجدید نظر کنم.

گفته اید محصول بوکاشی را داخل سطل کمپوست ساز معمولی هم می شود ریخت!؟

بله! درست است! محصول بوکاشی به دلیل میکروارگانیزم های خوبی که دارد سرعت تجزیه را در کمپوست سازهای معمولی بالا می برد. برای همین یکی از خریداران ما، به دلیل باغچه کوچکی که دارد، هم سطل پاسیویی خریده و هم سطل بوکاشی و می خواهد محصول بوکاشی را در عوض دفن در خاک به عنوان ماده "سبز" سطل پاسیویی مورد استفاده قرار دهد.

سطل پاسیویی نیاز به مراقبت روزانه دارد؟

نه! شما برای اختلاط و سایر مراقبت ها فقط لازم است دو روز در هفته زمان صرف کنید.

حیاط من جایی است که فقط می توانم یک روز در هفته به آن سرکشی نمایم!

مشکلی نیست. با اختلاط یک روز در هفته هم می شود کار را پیش برد. فقط دفعات اختلاط را باید بیشتر کنید!

7860: سلام و احترام. این بار مقدار سبوس خوب بود. این بار هنوز چای بوکاشی ندارم. نمی دونم سوراخ ها گرفته یا چای نداره؟

شاید چون سبوس بیشتر استفاده کردم چای نداره!

بعضی وقت ها "چای" بنا به مواد مصرفی تولید نمیشه! خود من یکبار با این موضوع مواجه شدم. دیدم که سوراخ ها هم گرفته نیست. عدم وجود "چای" مشکل محسوب نمی شود.

7818: یادم رفته که اول باید پودر بریزم یا پوست میوه و سبزی؟

سه مرحله کمپوست سازی بوکاشی عبارت از ریختن پودر( سبوس)، پوست میوه و سبزی و فشرده سازی است. برای اینکه فراموش نشود می توانید یک چیز خنده دار مثلا "پودر می زنم تا پوستم خوب شود" را به خاطر بسپارید تا متوجه شوید پودر( سبوس) بر پوست( میوه و سبزی) مقدم است.

3492: چون شیرابه تخلیه کامل نمی شود من یک بند به سطل تویی وصل می کنم و و آن را بیرون می کشم و بعد که شیرابه را کاملا خالی می کنم و خوب سطل را می شویم سطل تویی را سر جایش می گذارم. موقع ریختن محتویات در گلدان، آن ها بوی بد می دادند و کپک سفید هم زیاد بود.

اصلا لازم به اینکارها نیست و اتفاقا با این روش ممکن است شرایط هوازی ایجاد شده و مشکلات را زیاد کند. سطل را کج کنید و شیرابه را تخلیه کنید و نگران مقدار کم شیرابه ای که توی سطل می ماند نباشید. مطمئن باشید با این کار کپک کمتری تولید شده و بوی بد کمتر می شود.